Звертаємо увагу, що у 2016 році запроваджено нову методику визначення результатів ЗНО

 

В Українському центрі оцінювання якості освіти завершено перевірку сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики та історії України.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів, а також таблиці переведення тестових балів у рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів уже розміщені на інформаційних сторінках учасників. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив журналістів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Усі абітурієнти, які подолали пороговий бал, зможуть брати участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України.

«Звертаємо увагу, що у 2016 році запроваджено нову методику визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що значно відрізняється від методики попередніх років. Тому порівнювати таблиці переведення тестових балів у рейтингову оцінку за шкалою 100–200 різних років – некоректно. Нагадуємо, що цьогоріч для вступу до вищих навчальних закладів прийматимуться сертифікати, видані лише у 2016 році, тому всі абітурієнти мають однакові шанси на вступ», – пояснив Вадим Карандій.

Результати державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання, з української мови, математики, історії України будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти 27 травня. Окремо до загальноосвітніх навчальних закладів вони не надсилатимуться.

Для завантаження відомості результатів державної підсумкової атестації керівник навчального закладу (або визначена ним особа) за допомогою логіна та пароля, наданого раніше регіональним центром оцінювання якості освіти, має ввійти на сторінку навчального закладу, скориставшись сервісом «Заклади освіти» на сайті Українського центру. Відповідний файл буде розміщено у вкладці «Відомість результатів ДПА».

Цілісність і справжність даних, відображених у відомостях, буде засвідчено електронним цифровим підписом. Порядок дій для завантаження відомості та перевірки дійсності електронного цифрового підпису Українського центру буде роз’яснено у вкладці «Відомість результатів ДПА» сервісу «Заклади освіти».

«Учасники, які не склали тест з української мови і літератури, до проходження зовнішнього незалежного оцінювання з інших навчальних предметів не допускаються. Такі особи не отримають запрошень на наступні тестування, навіть якщо були раніше зареєстровані», – уточнив Вадим Карандій.

Абітурієнти, які склали тест з української мови і літератури, отримають запрошення-перепуски для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні з російської, іспанської, англійської, німецької, французької мов, біології, фізики, географії та хімії до 30 травня на своїх інформаційних сторінках. Радимо заздалегідь роздрукувати запрошення-перепустку, а також ознайомитися з адресами пунктів проведення ЗНО та схемами проїзду до них.

Реєстрація на ЗНО

Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план проведення ЗНО, яким визначено, що подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня.

До 18 березня в учасників ЗНО буде можливість внесення змін до реєстраційних даних.

Порядок реєстрації, яким буде визначено процедуру та умови проведення реєстрації осіб для участі у ЗНО буде затверджено окремим наказом Українського центру оцінювання якості освітиу грудні 2015 року.

Реєстрація учасників для участі у пробному ЗНО здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 до 30 січня 2016 року.

Пробне ЗНО

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у квітні 2016 року. Про це йдеться у відповідному наказі Українського центру оцінювання якості освіти.

Зокрема, 2 квітня 2016 року буде проведено пробне тестування з української мови і літератури. Наступної суботи, 9 квітня, відбудуться пробні тестування інших предметів – англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови та хімії.

Реєстрація осіб, які виявлять бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 до 30 січня 2016 року.

Головною метою проведення пробного тестування є відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Участь у пробному тестуванні можуть взяти усі охочі.

Про вартість пробного тестування буде оголошено наприкінці листопада.

Яким буде ЗНО з української мови та літератури

Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. Характеристики фактично визначають, що представлятимуть собою тести ЗНО у 2016 році. Зокрема, характеристики тестів містять інформацію про загальну кількість завдань кожного тесту, час відведений для виконання кожного тесту, форми завдань, що будуть використані при тестуванні, схеми оцінювання кожної форми завдань та тесту в цілому, інші особливості проведення ЗНО з кожного предмета.

У порівнянні з минулим роком, у характеристики тестів ЗНО внесено деякі зміни. Тест з української мови зберіг загальну кількість завдань. При його виконанні абітурієнтам буде запропоновано надати відповіді на 58 завдань. Разом з тим, на розв’язання усіх завдань тесту абітурієнтам буде надано більше часу. Тестування триватиме 180 хвилин замість 150.

Результат виконання частини завдань тесту ЗНО з української мови і літератури, що мають відношення до мовних завдань, будуть зараховані як державна підсумкова атестація з української мови. Результат виконання всіх завдань тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів.